OYKA Kağıt Fabrikası’nda grev sona erdi

3 Nisan 2024 Çarşamba 21:04

OYKA Kağıt Fabrikası’nda grev sona erdi

Türkiye'nin faaliyet gösteren tek entegre kraft kağıt fabrikası olan OYKA’da uzlaşma sağlandı, işçiler yedi gün önce başlattıkları grevi sonlandırdı. OYKA yönetimi ve Selüloz-İş Sendikası arasında gerçekleştirilen görüşmelerin sonucunda çalışanlar yarın sabah iş başı yapacak

OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde faaliyetlerini sürdüren OYKA Kağıt Fabrikası çalışanlarının 28 Mart tarihinde başlattığı grev sona erdi. OYKA ve sendika arasında uzlaşma sağlandığı açıklandı.

 

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesindeki önemli sanayi tesislerinden OYKA Kağıt Fabrikası çalışanları, toplu iş sözleşmesi görüşmelerindeki anlaşmazlık üzerine 28 Mart’ta grev kararı almıştı. Karar sonrasında devreye giren OYKA yöneticileri ve Selüloz-İş (Türkiye Selüloz Kağıt, Ağaç ve Mamulleri İşçileri Sendikası)temsilcilerinin yaptığı görüşmelerin ardından taleplerle ilgili mutabakata varıl ve işçiler yedi gün öncebaşlattıkları greve son verdilerTaraflar arasında dün imzalar atıldı. OYKA Kağıt Fabrikası çalışanları yarın sabah iş başı yapacak.

Yorumlar

Celil Uzundan cumhurbaşkanına sitem

1 Nisan 2024 Pazartesi 20:42

Celil Uzundan cumhurbaşkanına sitem

Celil Uzundan cumhurbaşkanına sitem Ak parti Zonguldak kurucu il başkanı Celil Uzun sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sitem etti. Adeta içini döktü kurucuları yok saydınız.

Sayın cumhurbaşkanım daha önce seçim kaybeden genel merkezle devam ettiniz partinin kurucularını yok saydınız etrafınızda kibir abidelerini göremediniz marketleri bir türlü kontrol edemediniz size oy vermeyenleri paraya boğdunuz emekliyi unuttunuz teşkilatlarınız çok zayıf kaldı mhp ye çok güvendiniz bize etrafınızdaki kibir abidelerine baktınız bunu size defalarca sokağın sesi olarak ilettik ama olmadı malesef çöl üzgünüz hayallerimiz yıkıldı şimdi o kibir abideleri kaçacaklar ama biz buradayız yazık illerden sorumlu bütün danışmanlar size yanlış bilgi verdi malesef.

Yorumlar

Gümelide ak güvercin uçacak

23 Mart 2024 Cumartesi 13:22

Gümelide ak güvercin uçacak

Gümelide ak güvercin uçacak

DSP Genel Başkanı Aksakal, Alaplı ve Gümeli'de Seçim Rüzgârı Estirdi

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Alaplı ve Gümeli'de coşkulu karşılamalarla seçim çalışmalarını sürdürdü.

DSP Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal, Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki seçim çalışmaları kapsamında önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Alaplı ilçe teşkilatları tarafından coşkuyla karşılanan Aksakal, seçim otobüsüyle halkı selamladıktan sonra ilçe başkanlığını ziyaret ederek ilçenin güncel durumu hakkında detaylı bilgiler aldı.

Alaplı'daki temaslarının ardından Genel Başkanı Önder Aksakal; Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Genel Başkan Yardımcı Turgay Akbaba, Gümeli Belediye Başkan Adayı Erdal Bilgen ve partililer ile birlikte Gümeli Beldesi’ne ziyarette bulundu.

Gümeli'de miting havasında gerçekleşen ziyarette, DSP Genel Başkanı Sayın Aksakal ve beraberindekiler, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Halka hitap eden Aksakal, DSP'nin projelerini ve hedeflerini anlatarak destek istedi.

DSP’nin seçim çalışmaları kapsamında yapılan bu ziyaretler, DSP’nin Alaplı ve Gümeli'de gösterdiği kararlılık ve halkla bütünleşme çabasını bir kez daha ortaya koyduğunu, partililer arasında büyük bir heyecan ve motivasyon oluşturduğunu, ayrıca Gümeli'yi ziyaret eden ilk siyasi parti Genel Başkanı olarak sizlerle birlikte olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Yorumlar

Türk metal sendikası ve Erdemir birlikte iftar düzenledi

22 Mart 2024 Cuma 10:35

Türk metal sendikası ve Erdemir birlikte iftar düzenledi

Türk metal sendikası ve Erdemir birlikte iftar düzenledi

Türk Metal Sendikası Kdz Ereğli Şubesi ve ERDEMİR’in birlikte düzenlediği iftar programımıza Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Uysal ALTUNDAĞ,Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya ODABAŞ,Şube Başkanımız Sayın Altan KALFA,ERDEMİR Genel Müdürü Sayın Niyazi Aşkın PEKER,ERDEMİR Genel Müdür Yardımcısı Sayın Sinan BOZKURT,ERDEMİR İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Atilla YELBOĞA,Yönetim Kurulumuz,ERDEMİR Yöneticileri,ERDEMİR Baş Temsilcimiz ve Ünite Temsilcilerimiz birlikte katıldı.
Fabrikanın sınırlarını aşarak, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini sergileyen bu özel akşama katkılarından dolayı Genel Başkanımız Sayın Uysal ALTUNDAĞ, Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya ODABAŞ,ERDEMİR Genel Müdürü Sayın Niyazi Aşkın PEKER,ERDEMİR Yöneticilerimiz ve tüm katılımcılara şükranlarımızı sunar,bu güzel geleneğin devamını dileriz.

Yorumlar

GÖNÜLLERİ FETHETMEYE GELİYORUZ

20 Mart 2024 Çarşamba 21:15

GÖNÜLLERİ FETHETMEYE GELİYORUZ

GÖNÜLLERİ FETHETMEYE GELİYORUZ

GÖNÜLLERİ FETHETMEYE GELİYORUZ AK parti Gülüç beldesinde hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Her bir vatandaşıyla birebir temas ederek gönülleri fethetmeye devam ediyor. Gündüzleri teşkilat mensupları ve belediye başkan adayı Kerim Sönmez ve tam kadro meclis üyeleri ile beraber kapı kapı ev ziyaretleri akşamları ise her mahallede ayri iftar ikramıyla gülüç halkiyla beraber olmaya devam ediyorlar.

Yorumlar