SİLAHLI SALDIRI… AYAĞINDAN VURULDU …

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:39

SİLAHLI SALDIRI… AYAĞINDAN VURULDU …

SİLAHLI SALDIRI… AYAĞINDAN VURULDU …

SİLAHLI SALDIRI…
AYAĞINDAN VURULDU …


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir kişi uğradığı silahlı saldırı sonucu ayağından yaralandı.

Olay Müftü Mahallesi İstanbul Yol ayrımı Caddesinde bir kahvehanede meydana geldi. İddiaya göre kahvede oturan H.K henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Ayağından vurulan H.K olay yerine gelen 112 ekiplerinin müdahalesinin ardından özel hastaneye kaldırıldı.

Polis olay ile ilgili yaptığı araştırmada silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen A.K’yi olayda kullandığı 9 mm çapındaki silahı ile birlikte gözaltına aldı.

Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar

Belediye Meclisi toplandı

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:38

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantılarından ikinci ve son birleşimi gerçekleştirildi. Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısı Eylül ayında gerçekleştirilecek.
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı Olağan Toplantılarının ikinci ve son birleşimi, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında, Atatürk Kültür Merkezi Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Partili üyelerden Sabri Dinç, CHP’li üyelerden Osman Yavuz ve Kemal özer mazeretleri dolayısıyla katılmadı. Toplantıda beş gündem maddesi görüşüldü.
Gündem gereği, Resmi Kurumlara ait ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan parsellere ilişkin imar tadilat talepleri ve şahıslara ait imar tadilat taleplerine ilişkin iki gündem maddesi İmar Komisyonuna havale edildi.
Mülkiyeti Belediyeye ait Kavaklık, Kepez, Kışla, Yenimahalle, Sarıkorkmaz ve Ömerli mahallelerinde bulunan yedi ayrı parselin satış veya takasına ilişkin gündem maddesi de imar komisyonuna havale edildi.
Süleymanlar Mahallesinde bulunan Cehennemağzı mağaralarının Karabük Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kararı gereği 1. Derece SİT alanı olarak 1 bölü beş bin nazım imar ve 1 bölü bin uygulama imar planına işlenmesine ilişkin komisyon raporu ad okunmak suretiyle oybirliğiyle kabul edildi.
Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. Maddesinde değişiklik öngören teklif mecliste kabul edildi. Buna göre, terminalin ortak kullanım alanlarının gelirlerinin tahsilatını gerçekleştiren Ereğli Belediyesi, aynı zamanda aydınlatma, güvenlik gibi ortak giderleri de üstlenecek.
Belediye Meclisi daha önce alınan karar gereği Ağustos ayında tatile çıkacak. Buna göre bir sonraki toplantı Eylül ayının ilk Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Yorumlar

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI…

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:33

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI…

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI…

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI… KAZA GÖRÜNTÜLERİ SAYESİNDE SERBEST KALDI…
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Halk otobüsünün çarptığı yaya hayatını kaybetmişti. Yaşanan o anlar halk otobüsünün kamerasına saniye saniye yansırken, kameraya yansıyan görüntülerde yaşlı adamın kamyonetin önünden yola çıktığı görülüyor.
Geçtiğimiz günlerde Ereğli Devrek yolunda meydana gelen olayda Ercan T. (30) idaresinde ki 67 M 8056 plakalı halk otobüsü yolun karşısına geçmek isteyen ve Alzheimer hastası olduğu öğrenilen 86 yaşında ki Dursun Ali Sesli’ye çarpmış, yaşlı adam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Yaşanan kaza anı Halk otobüsünün güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Kameralara yansıyan görüntülerde yaşlı adamın kamyonetin önünden yola çıktığı halk otobüsü sürücüsü Ercan T. nin kornaya basarak sol şeride kaçtığı ancak buna rağmen yaşlı adama çarptığı görülüyor. Bu sırada yolda duran kamyonet sürücüsünün kazayı görmesine rağmen olay yerinden uzaklaştığı kameralara yansıyor.

Yorumlar

Eylül ve Leyla için toplandılar…

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:30

Eylül ve Leyla için toplandılar…

Eylül ve Leyla için toplandılar…

Eylül ve Leyla için toplandılar…
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Gizem Dinçel ve arkadaşları tarafından başlatılan ‘Eylül ve Leyla için toplanıyoruz’ eylemi Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Toplanan kalabalık gökyüzüne Leyla ve Eylül için siyah balon bıraktı.
Ereğli’ de yaşayan Gizem Dinçel ve arkadaşları Ankara’ da kaybolduktan 8 gün sonra cansız bedenini ulaşılan Eylül Yağlıkara ve 15 Haziran’ da Ağrı’da kaybolan ve daha sonrada 4 gün sonra cesedine ulaşılan Leyla Aydemir için Atatürk anıtı önünde eylem düzenlendi. Sosyal medyada örgütlenerek ellerinde dövizlerle anıt önüne gelen Gizem Dinçel ve arkadaşları çocuk istismarına karşı hayır dedi.
Eylemde konuşan Dinçel” Burada toplanan insanlar siyasi ve kurumsal kimliklerinden bağımsız olarak buradalar. Unutulmak üzere olan insanlığımızı hatırlamak için buradalar. Bizler yaşanan bu acılara artık sessiz kalamadık. Bu alçaklığa sesimizi çıkarmak zorundaydık ve çıkardık da. Bugün bu konuları konuşuyor ve üzülüyor olmamız utanç vericidir. Burada tüm annelere ve öğretmenlere seslenmek istiyorum. Çocuklarınızı iyi bir doktor, iyi bir mühendis, iyi bir avukat olsunlar diye yetiştirmeyiniz. Çocuklarınızı gönlü ve ruhu güzel olarak yetiştiriniz. Küçükleri sevmeyi büyükleri saymayı öğretin. Adaleti öğretin ve sözlerimi uzatmadan söyleyebileceğim tek şey, bu bakışları unutmayın Türkiye” dedi.
Eylemde Ereğli Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar ve Galatasaraylı taraftarlar derneği başkanları Serdar Özbek, Tarkan Atik ve Timur Şen’ de çocuk istismarının bir an önce son bulmasını ve bu suçu işleyenlerin en büyük cezalarla cezalandırılmalarını istediler.
Onur Erdöl (15) ise konuşmasında bu suçu işleyenlerin en büyük cezayı almasını istediğini ve yapanların bulununcaya kadar ve cezalarını alıncaya kadar takipçisi olacağını söyledi.
Konuşmaların ardından gökyüzüne Leyla ve Eylül için siyah balon bırakıldı. Eylem ‘Leyla’ şarkısının seslendirilmesi ile sona erdi.

Yorumlar

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:29

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ
Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş’in kayın pederi Salih Kara vefat etti.
Merhum Kara’nın cenazesi 04 Temmuz Çarşamba günü Hatip Camiinde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Yorumlar