Belediye Meclisi toplandı

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:38

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantılarından ikinci ve son birleşimi gerçekleştirildi. Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısı Eylül ayında gerçekleştirilecek.
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı Olağan Toplantılarının ikinci ve son birleşimi, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında, Atatürk Kültür Merkezi Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Partili üyelerden Sabri Dinç, CHP’li üyelerden Osman Yavuz ve Kemal özer mazeretleri dolayısıyla katılmadı. Toplantıda beş gündem maddesi görüşüldü.
Gündem gereği, Resmi Kurumlara ait ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan parsellere ilişkin imar tadilat talepleri ve şahıslara ait imar tadilat taleplerine ilişkin iki gündem maddesi İmar Komisyonuna havale edildi.
Mülkiyeti Belediyeye ait Kavaklık, Kepez, Kışla, Yenimahalle, Sarıkorkmaz ve Ömerli mahallelerinde bulunan yedi ayrı parselin satış veya takasına ilişkin gündem maddesi de imar komisyonuna havale edildi.
Süleymanlar Mahallesinde bulunan Cehennemağzı mağaralarının Karabük Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kararı gereği 1. Derece SİT alanı olarak 1 bölü beş bin nazım imar ve 1 bölü bin uygulama imar planına işlenmesine ilişkin komisyon raporu ad okunmak suretiyle oybirliğiyle kabul edildi.
Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. Maddesinde değişiklik öngören teklif mecliste kabul edildi. Buna göre, terminalin ortak kullanım alanlarının gelirlerinin tahsilatını gerçekleştiren Ereğli Belediyesi, aynı zamanda aydınlatma, güvenlik gibi ortak giderleri de üstlenecek.
Belediye Meclisi daha önce alınan karar gereği Ağustos ayında tatile çıkacak. Buna göre bir sonraki toplantı Eylül ayının ilk Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Yorumlar

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI…

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:33

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI…

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI…

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI… KAZA GÖRÜNTÜLERİ SAYESİNDE SERBEST KALDI…
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Halk otobüsünün çarptığı yaya hayatını kaybetmişti. Yaşanan o anlar halk otobüsünün kamerasına saniye saniye yansırken, kameraya yansıyan görüntülerde yaşlı adamın kamyonetin önünden yola çıktığı görülüyor.
Geçtiğimiz günlerde Ereğli Devrek yolunda meydana gelen olayda Ercan T. (30) idaresinde ki 67 M 8056 plakalı halk otobüsü yolun karşısına geçmek isteyen ve Alzheimer hastası olduğu öğrenilen 86 yaşında ki Dursun Ali Sesli’ye çarpmış, yaşlı adam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Yaşanan kaza anı Halk otobüsünün güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Kameralara yansıyan görüntülerde yaşlı adamın kamyonetin önünden yola çıktığı halk otobüsü sürücüsü Ercan T. nin kornaya basarak sol şeride kaçtığı ancak buna rağmen yaşlı adama çarptığı görülüyor. Bu sırada yolda duran kamyonet sürücüsünün kazayı görmesine rağmen olay yerinden uzaklaştığı kameralara yansıyor.

Yorumlar

Eylül ve Leyla için toplandılar…

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:30

Eylül ve Leyla için toplandılar…

Eylül ve Leyla için toplandılar…

Eylül ve Leyla için toplandılar…
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Gizem Dinçel ve arkadaşları tarafından başlatılan ‘Eylül ve Leyla için toplanıyoruz’ eylemi Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Toplanan kalabalık gökyüzüne Leyla ve Eylül için siyah balon bıraktı.
Ereğli’ de yaşayan Gizem Dinçel ve arkadaşları Ankara’ da kaybolduktan 8 gün sonra cansız bedenini ulaşılan Eylül Yağlıkara ve 15 Haziran’ da Ağrı’da kaybolan ve daha sonrada 4 gün sonra cesedine ulaşılan Leyla Aydemir için Atatürk anıtı önünde eylem düzenlendi. Sosyal medyada örgütlenerek ellerinde dövizlerle anıt önüne gelen Gizem Dinçel ve arkadaşları çocuk istismarına karşı hayır dedi.
Eylemde konuşan Dinçel” Burada toplanan insanlar siyasi ve kurumsal kimliklerinden bağımsız olarak buradalar. Unutulmak üzere olan insanlığımızı hatırlamak için buradalar. Bizler yaşanan bu acılara artık sessiz kalamadık. Bu alçaklığa sesimizi çıkarmak zorundaydık ve çıkardık da. Bugün bu konuları konuşuyor ve üzülüyor olmamız utanç vericidir. Burada tüm annelere ve öğretmenlere seslenmek istiyorum. Çocuklarınızı iyi bir doktor, iyi bir mühendis, iyi bir avukat olsunlar diye yetiştirmeyiniz. Çocuklarınızı gönlü ve ruhu güzel olarak yetiştiriniz. Küçükleri sevmeyi büyükleri saymayı öğretin. Adaleti öğretin ve sözlerimi uzatmadan söyleyebileceğim tek şey, bu bakışları unutmayın Türkiye” dedi.
Eylemde Ereğli Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar ve Galatasaraylı taraftarlar derneği başkanları Serdar Özbek, Tarkan Atik ve Timur Şen’ de çocuk istismarının bir an önce son bulmasını ve bu suçu işleyenlerin en büyük cezalarla cezalandırılmalarını istediler.
Onur Erdöl (15) ise konuşmasında bu suçu işleyenlerin en büyük cezayı almasını istediğini ve yapanların bulununcaya kadar ve cezalarını alıncaya kadar takipçisi olacağını söyledi.
Konuşmaların ardından gökyüzüne Leyla ve Eylül için siyah balon bırakıldı. Eylem ‘Leyla’ şarkısının seslendirilmesi ile sona erdi.

Yorumlar

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:29

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ

EREĞLİ BELEDİYESİ İFTAİYE MÜDÜRÜ’NÜN ACI GÜNÜ
Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş’in kayın pederi Salih Kara vefat etti.
Merhum Kara’nın cenazesi 04 Temmuz Çarşamba günü Hatip Camiinde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Yorumlar

BAŞKAN UYSAL ARITILMIŞ SU ÇALIŞMALARINI ANLLATTI…

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:22

BAŞKAN UYSAL ARITILMIŞ SU ÇALIŞMALARINI ANLLATTI…

BAŞKAN UYSAL ARITILMIŞ SU ÇALIŞMALARINI ANLLATTI…

BAŞKAN UYSAL ARITILMIŞ SU ÇALIŞMALARINI ANLLATTI…
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantılarının ilk birleşimiminde, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçeye temiz su sağlayacak olan arıtma tesislerinden gelen suyun, bir hafta içinde şehrin tamamında kullanılabileceğini açıkladı.
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz toplantılarının ilk oturumu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya AK Partili üyelerden Sabri Dinç ve CHP’li Kemal Özer mazeretleri dolayısıyla katılmadı.
UYSAL BİLGİ VERDİ
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, toplantının açış konuşmasında, şehir içinde arıtılmış içme suyunun dağıtımının geldiği aşama konusunda bilgi verdi. Uysal, Kadıtarlası, Yenimahalle, Kestaneci Mahallesi ve Ören’de bir bölge dışında tüm kente arıtılmış suyun verildiğini, kalan mahallelere de temiz suyun bir hafta içinde verileceğini söyledi.
GÜNDEM MADDELERİ
Toplantıda ilçenin Elmatepe, Kışla, Süleymanlar, Kirmanlı ve Kavaklık mahallelerinde yapılacak olan kadastro yenileme çalışmaları için, her bir mahalle için altı kişiden oluşmak üzere bilirkişi heyetleri oluşturulması meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.
Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. maddesinde değişiklik yapılmasına yönelik gündem maddesi oybirliğiyle Hukuk İşleri Komisyonuna havale edildi.
Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Kdz.Ereğli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü arasında, Cumhuriyet Halk evlerinde düzenlenecek kurslar konusunda imzalanacak protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Protokol kapsamında açılacak kursların maliyeti Ereğli Belediyesi tarafından karşılanacak.
KOMİSYON RAPORU KAFA KARIŞTIRDI
Toplantıda meclis gündemine gelen İmar Planı Notları değişikliğine askı müddeti içerisinde yapılan itirazlara ait komisyon raporunun görüşülmesi esnasında CHP’li üyelerin kafasının karıştığı gözlendi.
Komisyon raporuna göre, CHP’li üyeler komisyona gelen itirazlar için kabul oyu kullanırken, Komisyonun AK Partili üyeleri itirazları reddetti. AK partili üyelerin görüşü doğrultusunda itirazların reddi yönünde meclise gönderilen rapora CHP’li üyeler baştan “Kabul” oyu verdi. CHP’li üye Cumhur Nalcı’nın “İtirazlara kabul diyoruz” şeklinde uyarması üzerine CHP’lilerin komisyondan geldiği haliyle rapora red oyu verdiği şeklinde işlendi. Başka bir deyişle, itirazların reddini öngören rapora CHP’li üyeler red oyu verdi.
Mecliste yapılan oylama sonucunda toplantıya katılan CHP’li üyelerin red oyuna karşılık, AK Partili üyelerin kabul oylarıyla, itirazların reddini öngören komisyon raporu kabul edildi.
Toplantıda kalan maddelerin bir gün sonra ele alınması kararlaştırıldı.

Yorumlar