“Dostluk Herşeyin Ötesinde”

24 Şubat 2024 Cumartesi 11:50

“Dostluk Herşeyin Ötesinde”

İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, İyi Parti 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Evrim Balbaloğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş’i makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Sesli ile arasında ki bağın çok eskiye ve derine dayandığını belirten Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz de de yaklaşan yerel seçimler hepimiz için bir çıkış noktası, bu anlamda değerlendiriyoruz. Kdz. Ereğli heyecan anlamında nasibini alan ilçelerden bir tanesi. Rekabetin olacağı yerel seçim atmosferi ve yarışı olacak. Burada halkımızın teveccühü inşallah Ereğli’nin önünü açacak kadrolara fırsat tanır. Ve Ereğli’mizin alacağı hizmetlere de fırsat tanır. Burada hem yapılacakları anlatmak hem de tek vücut şeklinde çalışmak gerekiyor. Ereğli bu zamana kadar kendi şahsi fikrimce yeterince değerlendiremedi. İnşallah bundan sonra Ereğli bu fırsatı ıskalamaz. İş dünyası ve erbapları olarak bizim beklentimiz, bu şehrin gelişmesene katkı sağlayacak bir yapı ile çalışmak. Bu anlamda size ve ekibinize başarılar diliyoruz, inşallah çıktığınız yolda gönlünüzden geleni size verir. Bu buluşma kamuoyu tarafından merakla bekleniyordu bugün gerçekleşti. Murat başkanımla aramızdaki bağ kimsenin tahmin edemeyeceği derece de eskiye ve derine dayanıyor. Ben gönülden kendisinin başarılı olmasını arzu ediyorum. Kimse aksini iddia edemeyeceği gibi, kimse farklı düşünemez. Yaşamış olduğu sürecin en başından sonuna kadar şahidiyim. Dolayısıyla dostluk her şeyin ötesinde. Bu siyaset farklı bir konjektür. Biz işin biraz daha dışında dururuz diye düşünüyorduk ama içerisinde kaldık. Herkesin kendince haklı sebepleri ve çıkış noktası var. “

Erdemir ile etle tırnak gibi olunması gerektiği ve Erdemir’e işçi alımlarının Ereğli’den yapılmasına dikkat çeken Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Sesli, OYPA’lı işçileri de unutmadı. Eredemir’in tozunu yutan, cefasını çeken OYPA İşçilerinin kadroya alınması konusuna değindi. Sesli konuşmasında “Arslan başkanımıza bizleri ağırladığı için teşekkür ediyorum. Meclis üyesi adaylarımız ve ekibimizle birlikte Ereğli Belediyesi’ni kazanamaya talibiz. Tabi belediyeyi kazandıktan sonra da kurumlar arasında iş birliği içerisinde olmayı, Ereğli menfaatleri için bir araya gelmeyi, Ereğli menfaatleri doğrultusunda Ereğli Belediyesi’ni yönetmeye talibiz. Tüm STK’larımız bizim için çok değerli. Bilmeyenler olabilir, Arslan Keleş benim çok iyi arkadaşımdır, kardeşimdir. Her türlü yanında olduk, desteğimizi de verdik. Tabi bu siyaset kendisi bir STK Kuruluşu Başkanı olarak herkesle iyi geçinmek zorunda. Göreve gelirsekte birlikte çok güzel işlerde yapacağız. Bizim olmazsa olmazımız Erdemir, bizim burada kalbimiz, yüreğimiz. Erdemir ile ilgili bazen bazı şeyler ortaya atılıyor ama Erdemir ile etle tırnak gibi olmamız gerekiyor. Erdemir’den elbette bazı şeyler istenecek bizlerde istiyoruz. İş dünyası ve Ereğli’de yaşayan ve Ereğli’yi yönetmeye talip olarak öncelikle Erdemir’e işçi alırken Ereğli’miz ve köylerimizde yaşayan insanlarımızdan almasını talep ediyor ve istiyoruz. İkincisi OYPA’da yıllarca çalışan, oranın tozunu yutan, cefasını çeken ve kadro bekleyen arkadaşlarımız var. Onlarında kadroya geçmesini temenni ediyoruz. Ayrıca emekli olup, takas bekleyen arkadaşlarımız var, onlarında takaslarının gerçekleşmesini bekliyoruz. Erdemir Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşlarından bir tanesi. Şuanda orada çalışan ve emekli olan arkadaşlarımız var. Orada çalışan işçi arkadaşlarımızın ücretlerinin standartlara yükseltilmesini, hak ettiklerinin verilmesi ve yaşam kalitelerinin arttırılmasını istiyoruz. Belediye başkanlığım döneminde Erdemir ile diyaloglarımız çok iyiydi, yine göreve geldiğimizde iş birliği içerisinde çok güzel işler yapacağımıza inancımız tam. Arslan kardeşimiz başarılı bir TSO Başkanlığı yapmakta, ekibiyle beraber kendilerine teşekkür ve tebrik ediyorum. Ekibimizle Ereğli’yi yönetmeye talibim. Ekibimiz birbirine kenetlenmiş durumda ve belediyeyi alacağız. İyiler mutlaka kazanır ve kazanacağız da” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

İtibar suikastı

22 Şubat 2024 Perşembe 22:39

İtibar suikastı

İtibar suikastı

Demirtaş’ın avukatlarından “İtibar suikastı” vurgusu

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın Avukatları Mehmet Karadağ ve Turan Uzun basın açıklaması yapılarak müvekkilleri hakkındaki iddialarla ilgili olarak görülen davanın 1. Duruşması sonrası müşteki avukatının yaptığı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminai Dairesi’nce montaj olduğu tespit edilen ses kayıtları ile ilgili söylediği iddialar başta olmak üzere duruşmanın içeriğine yönelik beyanlarının doğru olmadığını, soruşturmanın başından itibaren müvekkilleri hakkında itibar suikasti yapılmaya çalışıldığını söyledi.


Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında belediyede çalışan iki kadın kendilerine taciz yapıldığı iddiası ile suç duyurusunda bulunmuş, savcılık kadınlardan birinin iddialarını asılsız bularak “kavuşturmaya yer yoktur” kararı vermiş ve karar kesinleşmişti. Diğer kadın çalışanın iddialarına yönelik açılan mahkemenin birinci duruşması Kdz. Ereğli Adliyesi’nde görülürken, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

“ASIL AMAÇLARI MÜVEKKİLİMİZİN SİYASİ GELECEĞİNİ BİTİRMEYE YÖNELİK”
Duruşmanın ardından adliye önünde müşteki kadının avukatının basın açıklaması yapması sonrasında, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Avukatları Mehmet Karadağ ile Turan Uzun’dan da yanıt geldi. Demirtaş adına açıklamayı yapan Avukat Karadağ, müvekkiline yönelik soruşturmanın başından bu yana basın yoluyla itibar suaikasti yapılmaya çalışıldığını vurguladı. Müşteki avukatının adil yargılamayı etkilemeye yönelik iddialarının doğru olmadığını belirten Karadağ “Duruşma tarihinin seçimlerden sonraya bırakılmasının kendileri için üzücü olduğunu ifade ederek asıl amaçlarının müvekkilimizin siyasi geleceğini ve kimliğini bitirmeye yönelik olduğunun açıkça göstergesidir.” Dedi.

“SORUŞTURMANIN BAŞINDAN İTİBAREN İTİBAR SUİKASTİ YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”
Karadağ açıklamasına şu sözlere yer verdi: “Müvekkilimiz Gökhan Mustafa Demirtaş’ın 22.02.2024 tarihinde yapılan 1. Duruşma sonrasında müşteki vekilinin adliye önünde yanına 7-8 kişi alarak yapmış olduğu basın açıklaması mesleki kurallar ile bağdaşmayıp Avukatlık Kanunu’nun 40. Maddesi gereğince suç niteliği taşımaktadır. Avukatlık Mesleki Kanunu’nun; taraf olarak kesin hal bulunmadıkça basına açıklamada bulunamayacağı açık şekilde ifade edilmektedir. Açıklama yapılması mecbur olması halinde ise de bu açıklamanın adaleti etkileyecek nitelikte olmaması gerektiği kesindir.
Müvekkilimize yönelik olarak soruşturmanın başından itibaren sistematik olarak itibar suikastı yapılması ve bu yönde müşteki vekilinin duruşmanın içeriği başta olmak üzere delillerin durumunu değerlendirmesi, tanıklara yönelik baskı oluşturmaya çalışması, bir kısım basın yayın kuruluşları ile birlikte soruşturma ve kovuşturmayı buraya kadar getirdiklerini beyan etmesi yargılamanın duruşma salonunda değil de bazı basın yayın kuruluşları ile birlikte kamuoyu önünde adalet mekanizması dışında yapıldığı izlenimini doğurmuştur. Hâlbuki soruşturma tarafsız ve herkese eşit mesafede olan Cumhuriyet Savcıları tarafından yapılmış ve yine kovuşturma adil bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Mahkemesi tarafından maddi gerçeğe ulaşmak için titizlikle yapılmaktadır. Kaldı ki soruşturma dosyasına konu olan diğer bir müştekinin iddiaları hakkında yapılan soruşturmada, bu iddiaların asılsız olduğu yönünde yargı karar vermiş ve bu karar kesinleşmiştir. Soruşturmanın başından itibaren müvekkilimizin siyasi kimliği ve soruşturma dosyasında verilmiş olan gizlilik kararı neticesinde şimdiye kadar tarafımızca hiçbir basın açıklaması yapılmamıştır. Hatta ve hatta müvekkilimizin siyasi bir parti ile bağı olması nedeniyle, siyasetin adaleti etkilediği izlenimi vermemek için bağlı bulunduğu siyasi partiden istifa etmiştir. Müvekkilimizin yasal haklarını kullanması neticesinde müracaatta bulunmasının bir mobing olduğunu kamuoyuna çarpıtarak açıklamada belirtmiştir. Müşteki vekilinin mahkemenin tüm delillerini kabul etmiş gibi kamuoyu ile paylaşması kendisini yargı mercii olarak görmekte ve hükmü kendince vermiştir. Yargılamada tanıkların dinlenilmeden cezaya hükmedileceğinden bahsederek yargılamayı etkileme çabasına içerisine girmiştir. Duruşma tarihinin seçimlerden sonraya bırakılmasının kendileri için üzücü olduğunu ifade ederek asıl amaçlarının müvekkilimizin siyasi geleceğini ve kimliğini bitirmeye yönelik olduğunun açıkça göstergesidir.

Yorumlar

OkuYORUM

22 Şubat 2024 Perşembe 21:30

OkuYORUM

OkuYORUM

Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi Öğretmenleri geleneksel olarak düzenlediği OkuYorum etkinlikleri kapsamında Şubat ayı için belirlenen Ülkü Demiray’ın Emine Işınsu Roman Ödülünü almaya hak kazanan Cümbezin Kızı romanını bir araya gelerek yorumladılar. Etkinlikte türkülerimizden de fasıl yapıldı . Etkinlikteğe emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.Mart ayı etkinliğimizde buluşmak dileklerimizle. GİİAL AİLESİ İYİ Kİ VARSINIZ.

Yorumlar

Gülücü yasa boğdu

22 Şubat 2024 Perşembe 20:46

Gülücü yasa boğdu

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ın kuzeni, Gülüç Belediyesi'nden emekli memur Seydi Demirtaş'ın eşi, Nurcan Demirtaş (60), hayatını kaybetti.

İki çocuk annesi merhumenin cenazesi, 23 Şubat 2024 Cuma günü (yarın) Cuma Namazı sonrasında Gülüç Site Camii'nde düzenlenecek cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Kara Tren Haber Gazetesi olarak, merhume Nurcan Demirtaş'a Allah'tan rahmet diler, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır temenni ederiz

Yorumlar

Vatandaşımız sokakta bırakmayacağız

22 Şubat 2024 Perşembe 20:32

Vatandaşımız sokakta bırakmayacağız

Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Emre Karaarslan’dan gerçek ihtiyaç sahipleri için yeni proje..

Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Emre Karaarslan, yazılı bir açıklama yaparak; barınmaya muhtaç vatandaşlar için yeni projesini açıkladı.
Proje ekibiyle birlikte Korubaşı mahallesinde tespit ettikleri yaklaşık 10 dönüm alana 214 dairelik, 2354 kişinin barınabileceği Kdz.Ereğli Belediyesi bünyesinde işletilecek olan Barınma Evi projesini açıklayan Karaarslan; “Arkadaşlarımızla birlikte en çok önem verdiğimiz projelerden biri de, Kdz.Ereğli Belediyesi bünyesinde işletilecek olan ve 2354 gerçek ihtiyaç sahibine hizmet verecek olan Barınma Evi projesidir. Korubaşı mahalle TOKİ Toplu konutlarının olduğu alanda tespit ettiğimiz yaklaşık 10 dönüm araziye yerleştirilecek olan 214 dairelik bir konsept yapacağız. Bu dairelerin 107 dairesini yaşlı, bakıma muhtaç ve evsizlere yani yaklaşık 1926 vatandaşımıza tahsis edilecek. Bu gruba giren vatandaşlarımızdan su ücreti ve belediyeye ödenmesi gereken tüm harcamalardan muaf tutulacakların ve aşevinden ücretsiz yararlanacakları müjdesini vermek istiyorum. Diğer kalan 107 dairemizi de yeni evlenen çiftlere ve ülkenin ekonomik durumu nedeniyle fahiş kira istemi sebebiyle mağdur olan hemşerilerimize, belirli süreli konaklama için tahsis edilecek. Bu yöntemle Kdz.Ereğli Belediyesi vatandaşlarını sokakta bırakmayacak.” , dedi.

Yorumlar