Gülücü yasa boğdu

22 Şubat 2024 Perşembe 20:46

Gülücü yasa boğdu

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ın kuzeni, Gülüç Belediyesi'nden emekli memur Seydi Demirtaş'ın eşi, Nurcan Demirtaş (60), hayatını kaybetti.

İki çocuk annesi merhumenin cenazesi, 23 Şubat 2024 Cuma günü (yarın) Cuma Namazı sonrasında Gülüç Site Camii'nde düzenlenecek cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Kara Tren Haber Gazetesi olarak, merhume Nurcan Demirtaş'a Allah'tan rahmet diler, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır temenni ederiz

Yorumlar

Vatandaşımız sokakta bırakmayacağız

22 Şubat 2024 Perşembe 20:32

Vatandaşımız sokakta bırakmayacağız

Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Emre Karaarslan’dan gerçek ihtiyaç sahipleri için yeni proje..

Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Emre Karaarslan, yazılı bir açıklama yaparak; barınmaya muhtaç vatandaşlar için yeni projesini açıkladı.
Proje ekibiyle birlikte Korubaşı mahallesinde tespit ettikleri yaklaşık 10 dönüm alana 214 dairelik, 2354 kişinin barınabileceği Kdz.Ereğli Belediyesi bünyesinde işletilecek olan Barınma Evi projesini açıklayan Karaarslan; “Arkadaşlarımızla birlikte en çok önem verdiğimiz projelerden biri de, Kdz.Ereğli Belediyesi bünyesinde işletilecek olan ve 2354 gerçek ihtiyaç sahibine hizmet verecek olan Barınma Evi projesidir. Korubaşı mahalle TOKİ Toplu konutlarının olduğu alanda tespit ettiğimiz yaklaşık 10 dönüm araziye yerleştirilecek olan 214 dairelik bir konsept yapacağız. Bu dairelerin 107 dairesini yaşlı, bakıma muhtaç ve evsizlere yani yaklaşık 1926 vatandaşımıza tahsis edilecek. Bu gruba giren vatandaşlarımızdan su ücreti ve belediyeye ödenmesi gereken tüm harcamalardan muaf tutulacakların ve aşevinden ücretsiz yararlanacakları müjdesini vermek istiyorum. Diğer kalan 107 dairemizi de yeni evlenen çiftlere ve ülkenin ekonomik durumu nedeniyle fahiş kira istemi sebebiyle mağdur olan hemşerilerimize, belirli süreli konaklama için tahsis edilecek. Bu yöntemle Kdz.Ereğli Belediyesi vatandaşlarını sokakta bırakmayacak.” , dedi.

Yorumlar

"Festival için Esnaftan Bir Kuruş Bile Almayacağız"

22 Şubat 2024 Perşembe 20:14

"Festival için Esnaftan Bir Kuruş Bile Almayacağız"

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli,sahil taksi esnafını ziyaret etti. Yoğun bir ilgi ile karşılanan Murat Sesli’ye taksici esnafından tam destek geldi.

Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkanı Murat Sesli’yi, belediye başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerden çok iyi bildiklerini ve içlerinden biri olduğunu belirten taksici esnafı verdiği sözleri yerine getireceğine dair inançlarının tam olduğunu belirtti.
Taksici esnafına projelerden bahseden Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkan Murat Sesli, burada yaptığı konuşmada, belediyenin hiçbir işletme veya ticaretle uğraşan esnafın, taksicinin ortağı olmadığını söyledi. Sesli konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Belediye hiçbir taksicinin, esnafın ortağı değildir. Muhakkak alması gereken ücretler vardır. Festivalde ne taksi duraklarından ne halk otobüsçülerinden ne de Ereğli esnafından para istemiyoruz. Biz festivali nasıl yapacağımızı 2008 yılında gösterdik. Festivali yapacak olanlar bankalar, ulusal marketler. Biz bunlardan alacağımız paralarla festivali çok rahatlıkla yapıyoruz. Sorunlarınızın sadece maddiyat ile ilgili olmadığını biliyoruz. Gittiğiniz yollarda Ereğli’nin her köşesine giriyorsunuz. Yollarımız çok kötü. Bunu gelir gelmez çözüyoruz. 2008 yılında 120 bin ton asfalt dökerek rekor kırdık. Ereğli’nin en az 300 bin ton asfalta ihtiyacı var. Geldiğim zaman Ereğli’de asfaltsız yer bırakmayacağız. Asfaltın tamamını yenileyeceğiz. Bunu yaparken de asfaltın üzerinde asfalt olmaz.”

Yorumlar

Sesli ve ekibi Kaymakam Yapıcı’yı ziyaret etti

22 Şubat 2024 Perşembe 20:12

Sesli ve ekibi Kaymakam Yapıcı’yı ziyaret etti

İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, İyi Parti İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan, 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Evrim Balbaloğlu ve Belediye Meclis Üyeleri Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’yı makamında ziyaret etti.

İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Evrim Balbaloğlu ve Belediye Meclis Üyeleri Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’yı ziyaret ederek, saha çalışmaları hakkında bilgi vererek, meclis üyelerini tanıttı.

Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Sesli, Kaymakam Yapıcı'ya güzel ağırlamalarından dolayı teşekkür ederek, saha çalışmaları hakkında Yapıcı'yı bilgilendirdi.
Sesli şöyle konuştu; "Güçlü, halkın içinden bir ekip oluşturduk. Meclis üyesi adaylarımızın hepsi birbirinden değerli. Saha da çok güzel bir teveccüh var. Bu teveccühe inşallah hizmetlerimizle ekip olarak karşılık vereceğiz. "

Ziyarette konuşan İyi Parti Kdz. Ereğli 1. Sıra Adayı Evrim Balbaloğlu, Genel başkanlarının kadın olmasının meclis listelerine yansıdığını belirtti. Liste de 11 tane kadının olduğunu ve sahada çok güzel tepkiler aldıklarını belirtti. Balbaloğlu konuşmasında, “Başkanlarımızla, ekibimizle, Ereğli’mize gönülden hizmet için yola çıktık. Murat başkanımın çok güzel projeleri var. İnşallah elbirliği ile tek tek projelerimizi hayata geçireceğiz. Ereğli’yi hak ettiği hizmete kavuşturacağız. Bizleri ağırladığınız çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
Kaymakam Mehmet Yapıcı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sesli ve ekibine başarılar diledi.

Yorumlar

POSBIYIK GÖNÜLLÜLERİ SEÇİM OFİSİ AÇILACAK

22 Şubat 2024 Perşembe 13:16

POSBIYIK GÖNÜLLÜLERİ SEÇİM OFİSİ AÇILACAK

KDZ. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Cuma günü saat 14.00’de Yalı Caddesi girişinde Posbıyık Gönüllüleri Seçim Bürosu’nun açılışına ve CHP Belediye Meclis Üyesi adaylarının tanıtımına tüm Ereğli halkını davet etti.

KDZ. Ereğli Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim kampanyası döneminde ‘Posbıyık Gönüllüleri’nin kullanacağı seçim ofisinin açılışını ve CHP Belediye Meclis Üyesi Aday tanıtımlarını yarın saat 14.00’de Yalı Caddesi girişinde yapacak.
Başkan Posbıyık, yayınladığı mesajda açılış ve tanıtıma tüm Ereğli halkını davet ederek; “Değerli Hemşehrilerim, 23 Şubat 2024 Cuma Saat: 14.00'de; Yalı Caddesi girişindeki 'Posbıyık Gönüllüleri Seçim Büromuzun Açılışı ve Meclis Üyesi Aday Tanıtımı'na katılımınız bizleri onurlandıracaktır. Saygı ve sevgilerimle” dedi.

Yorumlar