Gülüç’lü kadınlar Demirtaş’a sahip çıktı

10 Mart 2024 Pazar 13:09

Gülüç’lü kadınlar Demirtaş’a sahip çıktı

Gülüç’lü kadınlar Demirtaş’a sahip çıktı

Gülüç’lü kadınlar Demirtaş’a sahip çıktı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinliğe yoğun katılım oldu. İftira üzerinde siyaset yapanların arkalarında rant çeteleri olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, bu kişilere asla boyun eğmeyeceğini ifade etti.


Gülüç Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediye düğün salonunda eğlence düzenlendi. Binin üzerinde kadının katıldığı etkinlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş, İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan ve belediye meclis üyeleri de yer aldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan gecede kadınlara hitaben konuşan Başkan Demirtaş, kendisine yönelik iftira atanlara çok sert yanıt verdi. Göreve geldiği günden bu yana kadınlara yönelik çok sayıda proje ve etkinlik yaptığını anlatan Demirtaş, beldede yapılamaz denilen ne varsa hepsini hayata geçirdiğini vurguladı.

Demirtaş “Gülüç’te kukla bir başkan istiyorlar”
Gülüç’te tek bir eserleri olmayanların iftira ile siyaset yapıp belediyeyi ele geçirmeye çalıştığına vurgu yapan Demirtaş “Gülüç için bu güne kadar tek bir eser ortaya koyabilmişler mi? Hayır. Tam tersine biz hizmet etmeye çalışırken, Gülüç’e yatırımlar yapmaya çalışırken her tarafa bizi şikayet edip engellemeye çalıştılar. İftira atanlardan birinin tüm iddialarının altı boş çıktı, yalan olduğu ortaya çıktı. Bununla ilgili iftira davasını açtık ve mahkeme devam ediyor. Diğer mahkemeyle ilgilide ses kayıtlarının montaj olduğu Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal birim tarafından tespit edildi. Ortada şahsımla alakalı hiçbir yargı kararı yok. Bir tane tetikçi gazeteci tutmuşlar, para verip 24 saat benim aleyhime haber yaptırıyorlar. Bu gün karşıma aday olarak çıkanlar desinler ki “Gökhan Mustafa Demirtaş Gülüç’e hizmet etmedi. Gülüç’te sahil yapmadı… Gülüç’te Sahil Kafe yapmadı… Cenaze hizmetlerini açamadı… Cami sundurmalarını yapamadı… Gülüç’ün mahalle ve sokaklarının yollarını, alt yapılarını yapamadı… Gülüç meydanı ve girişini yapamadı… Gülüç’e düğün salonu yapamadı…” Bunları diyebiliyorlar mı? Tabiki diyemiyorlar… Peki Gülüç için ne yapacaklarını anlatıyorlar mı? Üç-beş hayali, masa başında kağıt üstünde hazırlanmış sözde proje dışında sizlere hiçbir şey söyleyemiyorlar. Çünkü bunların dertleri Gülüç’e hizmet etmek değil. Bunların tek derdi var, “Gökhan Mustafa Demirtaş düğün salonunu bize vermiyor, Sahil Kafe’yi bize vermiyor. O’nu iftira atıp indirelim, yerine kendi adamımızı koyalım. Biz onu istediğimiz gibi yönetiriz.” İnanın tek dertleri bu. Kukla bir başkan istiyorlar. Ben Allah’tan başka bu güne kadar kimsenin önünde eğilmedim.
Bundan sonrada üç-beş rant çetesinin ve onlara uşaklık edenlerin önünde eğilecek değilim.
İstediğiniz kadar iftira atmaya devam edin. Hem Türk Adaleti hemde Allah’ın adaleti er yada geç tecelli edecektir. Benim arkamda bu güne kadar sizler vardınız. 10 yıldır nasıl benim yanımda durduysanız bu günde yanımda duracağınızdan asla şüphem yok. Gülüç halkının iradesine hiç kimse ipotek koyamaz. Ben burada olduğum sürece de buna asla müsaade etmeyeceğim. İçiniz rahat olsun. Bu alçakça iftiralar beni asla küstürmedi, küstüremeyecek. Gülüç halkı ile arama bu güne kadar giremediler, bundan sonrada giremeyecekler. Bu iftiracılara en güzel cevabı Gülüç halkı olarak en güzel şekilde 31 Mart günü sizler sandıkta vereceksiniz. Ben sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum
Sizleri gerçekten çok seviyorum.”
Attıkları iftiralarla sadece kendisini sade ce siyaseten yok etmeye çalışmadıklarını, yuvasının da dağıtılmaya çalışıldığını belirten Demirtaş, 30 yıllık hayat arkadaşı eşi ışıl Demirtaş ve 2 evladıyla tüm saldırılar karşısında dimdik ayakta durduklarını ifade etti.

Işıl Demirtaş “Küçük lokma değilim, bizimle uğraşanların boğazına takılırım”
Başkan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş ise çamur at izi kalsın hesabı güdenlerin görecekleri tek şeyin Gökhan Mustafa Demirtaş’ın ortaya koyduğu eserlerinin izi olacağını belirtti. Bayan Demirtaş açıklamasında “Gökhan başkanın eşi ve bir kadın olarak bir şey söylemek istiyorum;
‘Çamur at izi kalsın’ diyenlere, Gökhan başkanın 10 yıldır yaptığı eserler kalır. ‘Çamur at izi kalsın’ diyenlere, Gökhan başkanın diktiği çam ağacı 100 yıldır kalır. Gökhan başkan Gülüç ’teki çamuru 10 yıldır taşa çiçeğe, güzelliğe çevirdi. O yüzden küçük lokma değilim, bizimle uğraşanların boğazına takılırım. Gökhan başkanım, yolun yolumdur. Gerektiği yerde omuz omuza, gerektiği yerde sırt sırta. Kocam olduğun için seni seviyorum. İki çocuğumun babası olduğun için seni seviyorum. Gülücü Gülüç yaptığın için bir gün bile başımı aşağıya eğmediğin için seni seviyorum. Gülüç halkına, herkes adına sana teşekkür ediyorum. İyi ki varsın, Allah sağlık sıhhat uzun ömür versin.”
Binin üzerinde kadın konuşmalar sırasında sık sık “En büyük başkan bizim başkan ve Başkan nerede biz oradayız” sloganları attı.
Çeşitli ikramların yapılıp, tüm katılımcılara şal hediye edilen gecede binin üzerinde kadın sanatçılar Arya Can ve Yağmur Okur’un şarkılarıyla uzun süre oynayıp eğlendi.

Yorumlar

Cennet Annelerin Ayakları Altındadır

10 Mart 2024 Pazar 13:07

Cennet Annelerin Ayakları Altındadır

Cennet Annelerin Ayakları Altındadır

*İsmail Yılmaz: “Cennet annelerin ayakları altındadır rütbesine mashar olmuş kişilersiniz ve sizi alkışlıyorum. İnanın siz olmazsanız hayat olmaz. Sizin değeriniz ölçülmez.
*Kerim Sönmez: “Siz başımızın tacısınız. Sizin eliniz değdiği zaman her şey daha güzel oluyor. Her şey yeşilleniyor, her şey bereketleniyor.”
GÜLÜÇ’TE KADINLAR KARARINI VERDİ!
Zonguldak ili Ereğli ilçesi Gülüç beldesinde, AK Parti Belde Teşkilatı kademesi olan Kadın Kolları’nca Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama gerçekleştirildi.
Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de yapılan etkinliğe yaşlı-genç yaklaşık 800 kişi katıldı. AK Parti Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Gülüç Belediye Başkanı Adayı Kerim Sönmez ve Meclis üyesi adayları, salonu dolduran kadınların büyük coşkuyla salona girdi. Kendisine gösterilen tezahüratlara kayıtsız kalmayan Kerim Sönmez, Gülüç’ü, kadınlar için yaşanılası bir şehir haline getireceğini söyledi.
“SİZ OLMAZSANIZ HAYAT OLMAZ”
Konuşması için kürsüye davet edilen Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Hz. Ömer’in ‘cahiliye döneminden’ yaşam kesiti ve Hz. Muhammet’in de hutbesinden örnekler verdi. Kendisinin de 5 kız evladı olduğunu dile getiren Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“AK Parti Gülüç Kadın Kolları’nın düzenlemiş olduğu; aslında bir gün değil her gün kadınların günü olduğu bir günü kutluyoruz. Şiddetin olmadığı, saygının-sevginin olduğu bir ortamın yaşanması için var gücümüzle çalışmaya ve mücadele etmeye devam ediyoruz. Ben 3 kız kardeşi olan aynı zamanda 5 kız çocuğu babası olarak sizi en iyi anlayanlardan birisiyim. Hz. Ömer şöyle diyor: İki şey aklıma gelince birinde çok gülüyorum, birinde çok ağlıyorum. Birincisi helvadan putlar yapardık acıkınca yerdik. Bu aklıma gelince gülerdim. İkincisi aklıma gelince kendimi ağlamaktan alamazdım.’ Kendi kız çocuğunu diri diri toprağa gömüp üzerine toprak attığını ve onu kendi elleri ile gömdüğünü söylüyor Cahiliye Dönemi’nde. İşte orada peygamber efendimiz hutbesi geliyor aklına. ‘Kadınlar size Allah’ın emanetidir. Onlara sahip çıkın.’
Gerçekten; siz, elleri öpülesi anneler, Cennet annelerin ayakları altındadır rütbesine mashar olmuş kişilersiniz ve sizi alkışlıyorum. İnanın siz olmazsanız hayat olmaz. Sizin değeriniz ölçülmez. Evde eşlerinizin kahrını çekip seçim çalışmasında da parti için kapı kapı gezip tekrar evinize dönüp ev işlerini yapıyorsunuz. Ben, partim ve teşkilatım adına size sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”
SÖNMEZ: “SİZİN ELİNİZ DEĞDİĞİ ZAMAN HER ŞEY DAHA GÜZEL OLUYOR”
Belediye Başkanı Kerim Sönmez ise salondaki her bir kadından 2 oy getirme sözü istedi. Sönmez şunları söyledi:
“Onur duyduğumuz, sevgili bayanlar, kardeşlerim Gülüç’ün gülleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutlarken hepinizi saygı ile selamlıyorum. Bir mücadelenin içine girdik. 33 yıl belediyede görev yaptıktan sonra önce Allah’a sonra size güvenerek yola çıktık. Belediyenin hemen hemen her kademesinde görev yaptım. Belediyeciliği, Gülüç halkının belediyeden beklentilerini biliyorum. Biz dersimize iyi çalıştık ve çok iyi bir ekip kurduk. Hepsi sevilen ve alanlarında uzman arkadaşlarımızdır. İktidarın gücünü arkamıza aldığımızda ki bu gerçekleşecek; bugün buna bir kez daha inandım. Gülüç’te çözemeyeceğimiz problem, yerine getiremeyeceğimiz
hizmet olmayacaktır.
Sevgili kardeşlerim: Aslında siyasi bir mücadele olarak yürümek ile birlikte bizim mücadelemiz bir onur mücadelesi haline geldi. Baskı, şantaj ile siyasi tercihleri belirlemek isteyen bir anlayış ile karşı karşıyayız. Bu mücadele sadece AK Parti ve bizim ekibimizin mücadelesi değil. Bu onur ve insanlık mücadelesidir. BU mücadele bizimle birlikte olmaya varmışınız? (salonda ‘varız’ sesleri duyuluyor) O zaman bizden bir söz almak istiyorum. Bu onur mücadelesini kazanabilmek için hepimizden en az 2 oy getirmenizi istiyorum. Bu salonda en az 800 bayan kardeşimiz var. Bu belediyeyi kazındık demektir. Siz başımızın tacısınız. Sizin eliniz değdiği zaman her şey daha güzel oluyor. Her şey yeşilleniyor, her şey bereketleniyor. Bu her alanda olduğu gibi siyasette de böyledir. Bunu Gülüç’te ispatlamaya var mısınız? Tekrar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutluyorum.”
Salonu dolduran yüzlerce kadın, konuşmaların ardından, DJ eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Yorumlar

Göktekin Dolu Dizgin Geliyor

10 Mart 2024 Pazar 13:00

Göktekin Dolu Dizgin Geliyor

Göktekin Dolu Dizgin Geliyor

Karadeniz Ereğli ilçesinin Gülüç beldesi CHP belediye başkan adayı Mehmet Göktekin seçim çalışmalarını sürdürüyor. Genel başkan Özgür Özel'in Zonguldak ziyareti buluşması nedeniyle toplantıya büyük katılım sağladıklarını hemen bunun ardından seçim çalışmalarının hızla devam ettiklerini söyledi. Gülüç halkının kendinlerine büyük ilgi gösterdiklerini ve bu seçimlerden ipi kendilerinin göğüsleyeceğini ifade etti. Seçimlere 3 hafta kala tempoyu yoğunlaştırdıklarını ve 1 Nisan sabahı Gülüç Mehmet Göktekinle yeni bir başlangıca imza atacaklarını söyledi. 

Yorumlar

Erdemir ve İsdemir, “Kadınlar Günü” etkinlikleri düzenledi

8 Mart 2024 Cuma 11:24

Erdemir ve İsdemir, “Kadınlar Günü” etkinlikleri düzenledi

OYAK Maden Metalürji Şirketlerinden Erdemir ve İsdemir, “Kadınlar Günü” kapsamında kahvaltı ve buluşma organizasyonu gerçekleştirdi. 1-5 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerde, Yazar ve Eğitmen Hülya Mutlu kadın çalışanlarla bir araya geldi.

Kadınların iş hayatındaki potansiyellerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak sağlayarak onların kariyerlerinde ilerlemelerini destekleyen Erdemir ve İsdemir, “Kadınlar Günü” kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Kadın çalışanlarına yönelik üç farklı lokasyonda kahvaltı ve buluşma organizasyonları gerçekleştiren Erdemir ve İsdemir, onlara özel ve eğlenceli bir gün yaşattı. İlki 1 Mart’ta İsdemir Genel Müdürlük Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliklerin ikincisi 4 Mart tarihinde İstanbul’da, sonuncusu ise 5 Mart’ta Ereğli’de gerçekleştirildi.

 

Kahvaltı organizasyonuyla başlayan etkinliklerde, Yazar ve Eğitmen Hülya Mutlu da kadın çalışanlarla bir araya geldi. Yaptığı konuşmada iyi yaşam, kişisel gelişim ve motivasyon, öz farkındalık ve öz yeterlilik konularına değinen Mutlu, yoğun ilgiyle takip edildi. 1-5 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Kadınlar Günü” etkinliklerine OYAK Maden Metalürji çalışanı 700’ü aşkın kadın katıldı.

Yorumlar

BAHÇELİ GÜLÜCÜ İSTİYORUM

6 Mart 2024 Çarşamba 17:22

BAHÇELİ GÜLÜCÜ İSTİYORUM

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Gülüç beldesi MHP başkan adayı Şükrü Özcan Devlet Bahçeliyi ziyaret etti.

Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendiyi; Başkan makamında ziyaret ettim. Elini öperek, hayır dualarını ve Gülüç Belediyesi için talimatlarını aldım

 

Allah, Türkmen Beyimizi Devlet Bahçeli başımızdan eksik etmesin.  

Milliyetçi hareket Partisi Gülüç belediye başkan adayı Şükrü Özcan

Yorumlar