Coşkulu kutlama

2 Mayıs 2024 Perşembe 14:51

Coşkulu kutlama

OYAK Maden Metalürji Şirketleri Erdemir, İsdemir ve Erdemir Maden, gerçekleştirdiği etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkulu bir şekilde kutladı.

Erdemir, İsdemir ve Erdemir Maden, çalışanlarının çocukları için düzenlediği çeşitli etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusuna ortak oldu.

 

Erdemir’deki etkinlikler kapsamında, 2009 yılından bu yana düzenlenen ve geleneksel hale gelen çocuk tiyatrosu 18-19 Nisan’da Ereğli'de sahne aldı. Erdemir Kültür Merkezi'nde perdelerini açan  Kırmızı Pabuçlar isimli oyun, toplam beş kez gösterime girdi. Oyun, çalışan çocuklarının yanı sıraEreğli’deki ilkokullarda öğrenim gören öğrencilerden oluşan yaklaşık 2 bin çocuk tarafından ilgiyle izlendi. EtkinliklerErdemir Çocuk Bakım Yurdu’nda okul öncesi eğitim gören çocukların Erdemir Genel Müdürlüğü’nü ziyaretiyle devam etti. Erdemir çalışanlarının ilkokul çağındaki çocukları iseGenel Müdürlük binasında yapılan bilgilendirmeyle üretim süreçleri hakkında bilgi aldılar ve Erdemir itfaiyesini ziyaret ettiler. Aynı zamanda günün anısına isimlerine özel olarak hazırlanan baretler de çocuklara hediye edildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çalışanlarının çocukları için tesis gezisi düzenleyen Erdemir Maden ise, çocuklara anne ve babalarının çalıştığı üniteler hakkında bilgi verdi. Tesis gezisi sonrasında Genel Müdürlük binasını ziyaret eden çocuklara Ermaden yönetimi tarafından hediye verildi. Toplantı salonunda tesis hakkındadüzenlenen bilgi yarışmasında, çocuklar kendi aralarında yeni genel müdürlerini seçtiler. Çocuklardan oluşan yönetim, oyun parkları ve çeşitli aktiviteler konusunda yeni kararlar aldı. 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında,Uygur Tiyatro tarafından sahnelenen “Kırmızı Pabuçlar” isimli oyun gösterime girdi. Divriği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesiyle perdelerini açan oyun, ilkokul çağındaki yaklaşık 580 öğrenci tarafından izlendi

 

İsdemir’de ise, 20-21 Nisan’da lojman bölgesinde Çocuk Şenliği düzenlendi. Site bölgesindeki depremzede çocuklar, kurulan canlı langırt, şişme oyunlar, tırmanma duvarı gibi oyunların keyfini çıkardılar. Yüz boyama etkinlikleri, spor aktiviteleri, halat çekme ve çuval yarışı gibi etkinlikler deçocuklara eğlenceli anlar yaşattıÇocuk Şenliği, sahneye çıkan çocukların 23 Nisan marşlarını hep bir ağızdan okumaları ile sona erdi. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, İsdemir Genel Müdürlük Konferans Salonu’nda “Kırmızı Pabuçlar” oyunu da gösterime girdi. 22 Nisan tarihinde üçkez perdelerini açan oyun, lojman bölgesindeki Demirçelik Anaokulu ve Demirçelik İlkokulu öğrencileri ile buluştu. 24 Nisan’da ise, Demirçelik İlkokulu öğrencileri Genel Müdürlük makamına temsili olarak oturdu. Ziyarete okul idarecileri ile 1 ve 4’üncü sınıftan iki öğrenci ve öğretmenleri katıl.

Yorumlar

KAZANAN TAT METAL EMEKÇİSİ

30 Nisan 2024 Salı 19:54

KAZANAN TAT METAL EMEKÇİSİ

KAZANAN TAT METAL EMEKÇİSİ

KAZANAN TAT METAL EMEKÇİSİ OLDU
Sendikamız ile TAT Metal arasında devam eden 5.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmaya varılarak 1 Mayıs Emek Bayramı arefesinde bağıtlandı.
Şube Başkanımız Sayın Altan KALFA’nın TAT Metal Emekçilerimize aktardığı 5.Dönem İş Sözleşmesi maddeleri Yiğit TAT Metal Emekçisi Üyelerimiz tarafından bayram coşkusuyla karşılandı.
Genel Başkanımız Sayın Uysal ALTUNDAĞ’a,Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Ziya ODABAŞ’a,Genel Merkez Yöneticilerimize ve Zaferin Mimarı tüm TAT Metal çalışanı dava arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor,hayırlı olmasını diliyoruz.

Yorumlar

Bozkurttan açıklama.

29 Nisan 2024 Pazartesi 19:08

Bozkurttan açıklama.

Bozkurttan açıklama.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın iştirakleriyle düzenlenen; “AFAD-DSİ Sel ve Taşkın Risk Azaltma Protokol Töreni”ne katıldık. 

 

AFAD Başkanlığımız ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz iş birliğiyle sel ve taşkın risklerini azaltma yolunda, AFAD envanterinde bulunan 111 adet iş makinesinin Devlet Su İşlerinin kullanımına verilmesini kapsayan protokolle; sel ve heyelan riski yüksek Karadeniz Bölgemizde Zonguldak’ımızında bulunduğu 13 ilimizde risk azaltma faaliyetlerinde yerli ve millî üretim olan ekskavatörlerimiz görev yapacak. Derelerimizdeki temizlik ve ıslah çalışmalarına hız verilerek gerekli tedbirler hayata geçirilecek.

 

Saffet Bozkurt 

AK Parti Zonguldak Milletvekili

Yorumlar

Belde başkanına operasyon

29 Nisan 2024 Pazartesi 15:18

Belde başkanına operasyon

Zonguldak Ereğli Gülüç Milliyetçi Hareket Partisi belde başkanı Şükrü Özcan geçtiğimiz hafta kalp krizi geçirdi.

Gülüç MHP belde başkanı Şükrü Özcan geçtiğimiz hafta evinde bulunduğu sırada kalp krizi geçirdi. Durumun ardından sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk yardım sonrasında Özcan bölgede bulunan Echomar hastanesine sevk edildi.
Hastane de yapılan müdahale sonrasında Şükrü Özcan kritik bir operasyon geçirdi. Operasyon sonrası kendine gelen Özcan taburcu olmuştu. bugün edinilen bilgiye göre Özcan'ın bugün yeniden anjiyo ameliyatı olacağı öğrenildi.

Yorumlar

Erdemir, Tube & Wire Fuarı’na üçüncü kez katıldı

24 Nisan 2024 Çarşamba 20:17

Erdemir, Tube & Wire Fuarı’na üçüncü kez katıldı

Erdemir, Tube & Wire Fuarı’na üçüncü kez katıldı

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir, Tube & Wire Fuarı’nda, 80 ülkeden gelen 40 bine yakın ziyaretçiye ürünlerini sergiledi. Bu yıl 15-19 Nisan 2024 tarihleri arasında kapılarını açan fuar, Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleştirildi. Demir-çelik sektörünün dünya çapındaki en önemli buluşmalarından biri olan Tube & Wire Fuarı’na bu yıl üçüncü kez katılan Erdemir’in “Sıfır Karbon Hedefine Doğru Çeliğin Yeşil Yolculuğu” temasıyla hazırlanan standında, karbon sıfır hedefine yönelik projeleri anlatan video film gösterildi.

 

Türkiye’nin önde gelen ihracatçı şirketlerinden Erdemir, 1. salonda yer alan 1D13 numaralı standında ağırladığı uluslararası ziyaretçiler ile ihracat ağına yeni pazarlar eklemek adına verimli görüşmeler gerçekleştirdi. Stantta gösterilen “Erdemir Sürekli Asitleme ve Tandem Hattı”, “Çelik Üretim Süreci”, “Sıcak Haddeleme” ve “İsdemir Kangal Haddehanesi” animasyon filmleri ise ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

Yorumlar