Ören halkından “Bize hizmeti yaparsan sen yaparsın” mesajı

26 Şubat 2024 Pazartesi 12:50

Ören halkından “Bize hizmeti yaparsan sen yaparsın” mesajı

Kdz. Ereğli’nin en çok sorunu bulunan Ören Mahallesi’nde vatandaşların sorunlarını dinleyen Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, ekibiyle birlikte seçimleri kazandıklarında ilk hizmeti Ören Mahallesi’ne yapacaklarını söyledi. Sesli, Ören Mahallesi’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını belirterek bu güne kadar söz verip bu mahalleye hizmet getirmeyenlere en güzel cevabı 31 Mart’ta vermelerini istedi.

İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli ve belediye meclis üyesi adayları ile Ören Mahallesi’ni gezdi. Ören Mahallesi’nin özellikle yeni mahalle bölgesinde karşılaştıkları manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşayan İYİ Parti heyeti “Böyle bir şey olamaz” diyerek duruma tepki gösterdi. Gün boyu Ören Mahallesi’nde kapı kapı gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyen Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, seçimleri kazanmaları durumunda ilk hizmetini Ören Mahallesi’ne vereceğini söyledi. Mahalle sakinlerinin büyük sevgisiyle karşılaşan Sesli, çocuklara hediyeler dağıtarak çocuk parkı, futbol sahası gibi taleplerine de olumlu yanıt verdi. Yeni Mahalle gezisinin ardından akşam saatlerinde Ören Merkez’inde halkla buluşan Sesli ve ekibini burada Ören Mahallesi Muhtarı Halil Sever, muhtar adayları ve çok sayıda vatandaş meşaleler ve sloganlarla karşıladı.
Ören Mahallesi Muhtarı Halil Sever, kendisinin 2009 yılında seçildiğini, Murat Sesli’nin 2007-2009 yıllarında çok güzel hizmetler yaptığını muhtar arkadaşlarından duyduğunu belirterek mahallesinin en büyük sorununun imar olduğunu söyledi. Sever konuşmasında “Bizim en büyük problemimiz imar. İmar olmayınca doğalgazda olmuyor, yol olmuyor, kanalizasyon olmuyor. İnşallah biz başkanımızla beraber bu sorunları aşacağımıza inanıyorum” dedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli gün boyu Ören Mahallesi’nin her noktasını karış karış gezdiğini ve burada yaşayanların haklı isyanlarına tanık olduğunu söyledi. Ören Mahallesi halkının insanca yaşamaya hakkı olduğunu ifade eden Sesli bugüne kadar Ören Mahallesi’ne hizmet götürmeyenleri eleştirdi. Sesli burada yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Ören Mahallesi diyeceğim ama mahalle değil, Ören Köyü diyeceğim ama burası köyde değil. Kdz. Ereğli’de hizmet alamayan bir mahalle. Yeni Mahalle’yi gezdik, sorunları yerinde gördük, inanamadım. İnsanların, insanca yaşamadığı bir mahalleye gelmişiz. 14 yıl önce burası mahalle olmuş ama bir tek sorununuzu bile çözmemişler. İnsan olarak vicdanen utandık. 14 senedir size söz verenler yarın gelecekler; bunların için mevcut iktidarda var, şu anki yönetimde var. Yine burada sizlere ‘1 Nisan’da gelicez, 10 Nisan’da gelicez’ diye söz verecekler. 14 senede buraya hizmet etmeyenler bundan sonra hizmet edecek değiller. Bir mahalle düşünün; yol yok, imar yok, doğalgaz yok, altyapı yok. Olan sadece binalar, onların da imarı yok. Teknik ekibimizle burada incelemeler yaptık. Ören Mahallesi’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Yeter ki çözülmek istensin. Sizin imar probleminizde çözülür, buraya doğalgazda gelir, tüm eksiklikler yapılır. Ben 2007-2009 yılları arasında Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı yaptım. O dönemde nasıl hizmetler yaptığımızı biliyorsunuz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Buradaki sorunların tamamını belediye çözecek güçte. Buradaki sorunların Kaymakamlıkla, devletle işi yok. Ören Mahallesi’ne gerçekten çok yazık. İktidar partisinin gücü vardı, göreve geldi yapmadı. Şu anda muhalefet partisi var. Oda söz verdi yapabilirdi ama yapmadı. Belediye başkanlığında partilere değil şahıslara bakın. Hizmet etme aşkı bittiyse, metal yorgunluk başladıysa veya beceremiyorsa artık bırakma zamanı gelmiştir. Her şeyin bir sonu var ama mahallelerin sorunları var. Ben buradan sizlere söz veriyorum; ekip arkadaşlarımla beraber Kdz. Ereğli’ye hizmet etmeye Ören Mahallesi’nden başlayacağız. Çünkü Ören, 31 mahalle arasında en geri kalmış mahalle.”
Sesli ve ekibi konuşmaların ardından vatandaşlardan gelen sorunları dinleyerek merak ettikleri sorulara yanıt verdi.

Yorumlar

Sesli’ye Bozhane’de muhteşem karşılama

24 Şubat 2024 Cumartesi 23:20

Sesli’ye Bozhane’de muhteşem karşılama

İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli ile belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili Bozhane’de balıkçı esnafı ile buluştu. Sesli ve ekibini Bozhane girişinde meşalelerle karşılayan balıkçılar kendisine sevgi gösterisinde bulundu. Balıkçı esnafı sorunlarını anlattı, Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki dönem başkanlarından Murat Sesli çözüm için söz verdi.

İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda partili Bozhane’deki balıkçı esnafını ziyaret etti. Bozhane girişinde meşaleler ve sevgi gösterileri ile karşılanan Sesli, burada balıkçılarla uzun süre sohbet etti, sorunlarını dinledi.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin mevcut yönetiminden çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Bozhane sakinleri “Bizim tezgahlarımızı kaldırıyor, ama adam bin kilometre öteden gelip tezgah açıyor. Ama tabii başka şeyler var” diyerek tepkisini dile getirdi. Balıkçılar olarak 4 ay sezonları olduğunu belirten balıkçı esnaflar, 8 ay boş kaldıklarını ona rağmen “Kokuyor” bahanesi ile müsaade edilmediğini ifade etti. Atatürk zamanında başlayan yağlı direkten Türk Bayrağı’nı alma geleneğinin de ortadan kaldırılmasına tepki gösteren Bozhane sakinleri, Murat Sesli’ye inandıklarını, güvendiklerini ve içlerinde bir ismi belediye meclis üyeliği listesi adayı olarak verdiklerini vurgulayarak kazanmak için canla başla çalışacaklarını dile getirdi.
Bozhane sakinlerine “Kardeşlerim, arkadaşlarım” diye hitap ederek başlayan Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanı Murat Sesli, ekibiyle birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nı kazandıklarında dile getirilen tüm sorunların çözülebileceğini söyledi.
“Burası deniz kenarı, burada balıkta kokacak, mısırda kokacak, simitte kokacak” diyen Sesli “Hepinizi tanıyorum 2007 ve 2008 yıllarında belediye başkanlığı da yaptım. O zamanki süreçte Bozhane’de istekler oldu, bunları yerine getirdim. Ekip arkadaşlarımız ve İyi Parti olarak Ereğli belediye başkanlığına aday olduk. Aday olurken Bozhane deyince birileri hep kötü anladılar, kötü anlattılar. Halbuki yüreği tertemiz, insan sevgisiyle dolan insanların yaşadığı yer burası. Ama birilerine inat bugüne kadar; hiçbir zaman senelerce mağdur edilen, senelerce yok sayılan, içinizden birisini ilk defa tarihinde belediye meclis üyesi olarak yanımıza aldık ve beraber yol yürümek için beraber size hizmet etmek için yola çıktım. Biliyorsunuz belediye meclis listesinde kontenjan başkanın onurudur, gururudur ve en çok güvendiği isimler oraya yazılır. Başkanı onlar taşırlar. Evet liste yapılır ama kontenjan çok önemlidir ve Korkut kardeşimizi 1. Sıraya yazarak sizlere ne kadar değer verdiğimi bilmenizi isterim. Göreve geldiğimiz zaman atıp tutmaya gerek yok. ‘Onu yaparız, bunu söyleriz, gelince şunu yapacaz’ deyipte yapılmayanlarıda biliyorum, sorunlarınızı da çok iyi biliyorum. Ve size buradan söz veriyorum: Büyüklerimizin ve sizlerin huzurunda göreve gelir gelmez ne sıkıntınız varsa, ne sorununuz varsa ne yapmamız gerekiyorsa ilk buradan başlayacağız. Kanunlar nizamlar ölçüsünde ne yapılması gerekiyorsa en üst noktaya kadar buradan başlayacağız. Sizleri çok seviyorum. Bozhane bizim için vazgeçilmezdir. Sizler olmazsanız ne kimse balık yiyebilir, ne de balığı görebilir. Ama biliyorum; yeterli desteği görüp almadığınızı da biliyoruz. Bunun içinde Korkut kardeşimle beraber, oda sizin gururunuz, oda sizlerin desteği seçilecek ve belediyeyi alacağız. 31 Mart’tan sonra Ereğli Belediyesi’nin hizmetleri buraya yığılacak. Hiç kimse ‘benim işim yapılmadı’ demeyecek, dedirtmeyeceğiz. İçinizdeki birisi artık bizimle beraber, ben desem o dedirtmeyecek. Buradaki sinerji, buradaki güç, birlik Ereğli’nin her tarafına yayılacak. Siz artık burada değil Ereğli’nin her tarafında güçlüsünüz. Ve bu gücü sizlerle beraber sırt sırta omuz omuza el ele vererek bütün Ereğli’ye yayacağız. Sizlerle beraber olduğumuz zaman biz dağ gibiyiz. Hepinizi seviyorum hepinize sevgiler ve saygılarımı sunuyorum Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.
Sesli ayrıca 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Kutlamalarını ve yağlı direk yarışlarını da mutlaka yapacaklarını söyledi.
Sesli’nin konuşmasının ardından Bozhane sakinleri seçimlerin kazanılması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Yorumlar

Sesli'nin Seçim Ofisi Dolup Taşıyor

24 Şubat 2024 Cumartesi 13:00

Sesli'nin Seçim Ofisi Dolup Taşıyor

İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli'nin seçim ofisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kdz. Ereğli Yalı Caddesi, Gönül Kahvesi'ni seçim ofisi yapan Murat Sesli'ye vatandaşlardan yoğun ilgi var. Gelen misafirlere çay ve kahve ikramında bulunulup, projeler anlatılıyor.
Kalabalığa hitap etmek için sandalyenin üzerine çıkan Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkanı Murat Sesli, seçim ofisini boş bırakmayan, her zaman desteklerini hissettiği Ereğli halkına teşekkür etti. Sesli ayrıca tüm Ereğlili hemşehrilerini çay ve kahve içmek için seçim ofisine davet etti.

Yorumlar

“Dostluk Herşeyin Ötesinde”

24 Şubat 2024 Cumartesi 11:50

“Dostluk Herşeyin Ötesinde”

İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, İyi Parti 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Evrim Balbaloğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş’i makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Sesli ile arasında ki bağın çok eskiye ve derine dayandığını belirten Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz de de yaklaşan yerel seçimler hepimiz için bir çıkış noktası, bu anlamda değerlendiriyoruz. Kdz. Ereğli heyecan anlamında nasibini alan ilçelerden bir tanesi. Rekabetin olacağı yerel seçim atmosferi ve yarışı olacak. Burada halkımızın teveccühü inşallah Ereğli’nin önünü açacak kadrolara fırsat tanır. Ve Ereğli’mizin alacağı hizmetlere de fırsat tanır. Burada hem yapılacakları anlatmak hem de tek vücut şeklinde çalışmak gerekiyor. Ereğli bu zamana kadar kendi şahsi fikrimce yeterince değerlendiremedi. İnşallah bundan sonra Ereğli bu fırsatı ıskalamaz. İş dünyası ve erbapları olarak bizim beklentimiz, bu şehrin gelişmesene katkı sağlayacak bir yapı ile çalışmak. Bu anlamda size ve ekibinize başarılar diliyoruz, inşallah çıktığınız yolda gönlünüzden geleni size verir. Bu buluşma kamuoyu tarafından merakla bekleniyordu bugün gerçekleşti. Murat başkanımla aramızdaki bağ kimsenin tahmin edemeyeceği derece de eskiye ve derine dayanıyor. Ben gönülden kendisinin başarılı olmasını arzu ediyorum. Kimse aksini iddia edemeyeceği gibi, kimse farklı düşünemez. Yaşamış olduğu sürecin en başından sonuna kadar şahidiyim. Dolayısıyla dostluk her şeyin ötesinde. Bu siyaset farklı bir konjektür. Biz işin biraz daha dışında dururuz diye düşünüyorduk ama içerisinde kaldık. Herkesin kendince haklı sebepleri ve çıkış noktası var. “

Erdemir ile etle tırnak gibi olunması gerektiği ve Erdemir’e işçi alımlarının Ereğli’den yapılmasına dikkat çeken Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Sesli, OYPA’lı işçileri de unutmadı. Eredemir’in tozunu yutan, cefasını çeken OYPA İşçilerinin kadroya alınması konusuna değindi. Sesli konuşmasında “Arslan başkanımıza bizleri ağırladığı için teşekkür ediyorum. Meclis üyesi adaylarımız ve ekibimizle birlikte Ereğli Belediyesi’ni kazanamaya talibiz. Tabi belediyeyi kazandıktan sonra da kurumlar arasında iş birliği içerisinde olmayı, Ereğli menfaatleri için bir araya gelmeyi, Ereğli menfaatleri doğrultusunda Ereğli Belediyesi’ni yönetmeye talibiz. Tüm STK’larımız bizim için çok değerli. Bilmeyenler olabilir, Arslan Keleş benim çok iyi arkadaşımdır, kardeşimdir. Her türlü yanında olduk, desteğimizi de verdik. Tabi bu siyaset kendisi bir STK Kuruluşu Başkanı olarak herkesle iyi geçinmek zorunda. Göreve gelirsekte birlikte çok güzel işlerde yapacağız. Bizim olmazsa olmazımız Erdemir, bizim burada kalbimiz, yüreğimiz. Erdemir ile ilgili bazen bazı şeyler ortaya atılıyor ama Erdemir ile etle tırnak gibi olmamız gerekiyor. Erdemir’den elbette bazı şeyler istenecek bizlerde istiyoruz. İş dünyası ve Ereğli’de yaşayan ve Ereğli’yi yönetmeye talip olarak öncelikle Erdemir’e işçi alırken Ereğli’miz ve köylerimizde yaşayan insanlarımızdan almasını talep ediyor ve istiyoruz. İkincisi OYPA’da yıllarca çalışan, oranın tozunu yutan, cefasını çeken ve kadro bekleyen arkadaşlarımız var. Onlarında kadroya geçmesini temenni ediyoruz. Ayrıca emekli olup, takas bekleyen arkadaşlarımız var, onlarında takaslarının gerçekleşmesini bekliyoruz. Erdemir Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşlarından bir tanesi. Şuanda orada çalışan ve emekli olan arkadaşlarımız var. Orada çalışan işçi arkadaşlarımızın ücretlerinin standartlara yükseltilmesini, hak ettiklerinin verilmesi ve yaşam kalitelerinin arttırılmasını istiyoruz. Belediye başkanlığım döneminde Erdemir ile diyaloglarımız çok iyiydi, yine göreve geldiğimizde iş birliği içerisinde çok güzel işler yapacağımıza inancımız tam. Arslan kardeşimiz başarılı bir TSO Başkanlığı yapmakta, ekibiyle beraber kendilerine teşekkür ve tebrik ediyorum. Ekibimizle Ereğli’yi yönetmeye talibim. Ekibimiz birbirine kenetlenmiş durumda ve belediyeyi alacağız. İyiler mutlaka kazanır ve kazanacağız da” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

İtibar suikastı

22 Şubat 2024 Perşembe 22:39

İtibar suikastı

İtibar suikastı

Demirtaş’ın avukatlarından “İtibar suikastı” vurgusu

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın Avukatları Mehmet Karadağ ve Turan Uzun basın açıklaması yapılarak müvekkilleri hakkındaki iddialarla ilgili olarak görülen davanın 1. Duruşması sonrası müşteki avukatının yaptığı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminai Dairesi’nce montaj olduğu tespit edilen ses kayıtları ile ilgili söylediği iddialar başta olmak üzere duruşmanın içeriğine yönelik beyanlarının doğru olmadığını, soruşturmanın başından itibaren müvekkilleri hakkında itibar suikasti yapılmaya çalışıldığını söyledi.


Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında belediyede çalışan iki kadın kendilerine taciz yapıldığı iddiası ile suç duyurusunda bulunmuş, savcılık kadınlardan birinin iddialarını asılsız bularak “kavuşturmaya yer yoktur” kararı vermiş ve karar kesinleşmişti. Diğer kadın çalışanın iddialarına yönelik açılan mahkemenin birinci duruşması Kdz. Ereğli Adliyesi’nde görülürken, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

“ASIL AMAÇLARI MÜVEKKİLİMİZİN SİYASİ GELECEĞİNİ BİTİRMEYE YÖNELİK”
Duruşmanın ardından adliye önünde müşteki kadının avukatının basın açıklaması yapması sonrasında, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Avukatları Mehmet Karadağ ile Turan Uzun’dan da yanıt geldi. Demirtaş adına açıklamayı yapan Avukat Karadağ, müvekkiline yönelik soruşturmanın başından bu yana basın yoluyla itibar suaikasti yapılmaya çalışıldığını vurguladı. Müşteki avukatının adil yargılamayı etkilemeye yönelik iddialarının doğru olmadığını belirten Karadağ “Duruşma tarihinin seçimlerden sonraya bırakılmasının kendileri için üzücü olduğunu ifade ederek asıl amaçlarının müvekkilimizin siyasi geleceğini ve kimliğini bitirmeye yönelik olduğunun açıkça göstergesidir.” Dedi.

“SORUŞTURMANIN BAŞINDAN İTİBAREN İTİBAR SUİKASTİ YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”
Karadağ açıklamasına şu sözlere yer verdi: “Müvekkilimiz Gökhan Mustafa Demirtaş’ın 22.02.2024 tarihinde yapılan 1. Duruşma sonrasında müşteki vekilinin adliye önünde yanına 7-8 kişi alarak yapmış olduğu basın açıklaması mesleki kurallar ile bağdaşmayıp Avukatlık Kanunu’nun 40. Maddesi gereğince suç niteliği taşımaktadır. Avukatlık Mesleki Kanunu’nun; taraf olarak kesin hal bulunmadıkça basına açıklamada bulunamayacağı açık şekilde ifade edilmektedir. Açıklama yapılması mecbur olması halinde ise de bu açıklamanın adaleti etkileyecek nitelikte olmaması gerektiği kesindir.
Müvekkilimize yönelik olarak soruşturmanın başından itibaren sistematik olarak itibar suikastı yapılması ve bu yönde müşteki vekilinin duruşmanın içeriği başta olmak üzere delillerin durumunu değerlendirmesi, tanıklara yönelik baskı oluşturmaya çalışması, bir kısım basın yayın kuruluşları ile birlikte soruşturma ve kovuşturmayı buraya kadar getirdiklerini beyan etmesi yargılamanın duruşma salonunda değil de bazı basın yayın kuruluşları ile birlikte kamuoyu önünde adalet mekanizması dışında yapıldığı izlenimini doğurmuştur. Hâlbuki soruşturma tarafsız ve herkese eşit mesafede olan Cumhuriyet Savcıları tarafından yapılmış ve yine kovuşturma adil bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Mahkemesi tarafından maddi gerçeğe ulaşmak için titizlikle yapılmaktadır. Kaldı ki soruşturma dosyasına konu olan diğer bir müştekinin iddiaları hakkında yapılan soruşturmada, bu iddiaların asılsız olduğu yönünde yargı karar vermiş ve bu karar kesinleşmiştir. Soruşturmanın başından itibaren müvekkilimizin siyasi kimliği ve soruşturma dosyasında verilmiş olan gizlilik kararı neticesinde şimdiye kadar tarafımızca hiçbir basın açıklaması yapılmamıştır. Hatta ve hatta müvekkilimizin siyasi bir parti ile bağı olması nedeniyle, siyasetin adaleti etkilediği izlenimi vermemek için bağlı bulunduğu siyasi partiden istifa etmiştir. Müvekkilimizin yasal haklarını kullanması neticesinde müracaatta bulunmasının bir mobing olduğunu kamuoyuna çarpıtarak açıklamada belirtmiştir. Müşteki vekilinin mahkemenin tüm delillerini kabul etmiş gibi kamuoyu ile paylaşması kendisini yargı mercii olarak görmekte ve hükmü kendince vermiştir. Yargılamada tanıkların dinlenilmeden cezaya hükmedileceğinden bahsederek yargılamayı etkileme çabasına içerisine girmiştir. Duruşma tarihinin seçimlerden sonraya bırakılmasının kendileri için üzücü olduğunu ifade ederek asıl amaçlarının müvekkilimizin siyasi geleceğini ve kimliğini bitirmeye yönelik olduğunun açıkça göstergesidir.

Yorumlar