Cumhurbaşkanlığı'ndan ekonomik darbe girişimi açıklaması

16 Ağustos 2018 Perşembe 16:49

Cumhurbaşkanlığı'ndan ekonomik darbe girişimi açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Türk milletinin feraseti, Cumhurbaşkanımızın liderliği ile bu ekonomik darbe girişimini de savuşturuyoruz."


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun  twitter hesabından ekonomik darbe girişimiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada "Türk milletinin feraseti, Cumhurbaşkanımızın liderliği ile bu ekonomik darbe girişimini de savuşturuyoruz. Bu millet bu süreçte karşısında duranları asla unutmaz." dedi.

Kaynak: www.milliyet.com

Yorumlar

“AK Parti, Ülkemizi marka haline getirmiştir!.."

15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:05

“AK Parti, Ülkemizi marka haline getirmiştir!.."

AK Parti kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti’nin kurulduğu tarih olan 14 Ağustos 2001’in Türk siyasi tarihi için gerçek bir milat olduğunu söyledi.

AK Parti kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti’nin kurulduğu tarih olan 14 Ağustos 2001’in Türk siyasi tarihi için gerçek bir milat olduğunu söyledi.
Milletvekili Türkmen mesajında şu ifadelere yer verdi; "Ülkemizin içinde bulunduğu zorluklara karşı bir çözüm yolu bir çıkış noktası olarak kurulan AK Parti, kuruluşundan yalnızca 15 ay sonra tek başına iktidar olarak, millet tarafından nasıl bir umut olarak görüldüğünü tüm dünyaya ispatlamış bir partidir. 3 Kasım 2002’de Allah’ın izniyle milletten aldığı yetkiyle hizmetlerine başlayan AK Parti, tüm kadrolarıyla hizmet destanları yazmış, her seçimde halkın takdirini daha fazla kazanarak, Türkiye’yi uluslararası alanda parmakla gösterilen bir marka haline getirmiştir."
Cumhuriyet tarihinde ilkleri başaran bir parti olarak adını tarihe altın harflerle yazdıran partimiz, Türkiye’nin gerçek bir özetidir. AK Parti ile egemenlik gerçek anlamda kayıtsız ve şartsız bir biçimde milletin olmuştur. Ülke tam demokrasi ile yönetilmeye başlamıştır. AK Parti girdiği her seçimde oy oranını artıran bir siyasi hareket olarak dünya siyasetinde de tektir. Ekonomik bir savaşın içinden geçtiğimiz şu günlerde her zamankinden daha fazla birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duymaktayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve milletimizin desteğiyle bu operasyonların da inşallah üstesinden geleceğiz. Şer güçlerin, bu oyunu da bozacağız. AK Parti’nin mensubu olarak kutlu yürüyüşümüze kararlılıkla devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler, davamıza emek veren bütün AK Partili kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Partimizin 17. kuruluş yıldönümünün ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

AK PARTİ KDZ. EREĞLİ YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ

15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:02

AK PARTİ KDZ. EREĞLİ YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ

AK PARTİ KDZ. EREĞLİ YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ.

Açıklanan listeye göre;

Mehmet Fatih Çakır

Yakup Akkaya

Hasan Aksoy

Hüseyin Alagöz

Sakin Arslan

Yahya Çakır

Aslı Çevik

Emine Çolak

Derya Demiriz

Yücel Dirican

Ferşat Doğan

Sebahattin Doğdu

Gamze Karanfil Azman

Halil Kırtay

Yakup Köroğlu

Murat Küçük

Faruk Özertan

Bayram Özkayıkcı

Fatma Öztürk

Nusret Burak Öztürk

Talip Semiz

Uğur Sezer

Osman Şahin

Tasin Tanyıldız

Hüseyin Fahri Uzun,

Ak Parti Kdz. Ereğli Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri oldular.

Yorumlar

ABD MALLARINA BOYKOT

14 Ağustos 2018 Salı 16:21

ABD MALLARINA BOYKOT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ABD ürünlerine boykot uygulanacak" açıklaması dünyada büyük yankı oluşturdu. Dünyaca ünlü birçok haber ajansı ve gazete, bu gelişmeyi son dakika olarak duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Sempozyumu'nda "Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemize Venüs Vestel var. Biz bunları uygulayacağız." açıklaması dünyada büyük yankı yaptı.

3 ÖNEMLİ AJANS SON DAKİKA İLE DUYURDU

 

Başta Reuters, AP ve AFP olmak üzere birçok haber ajansı ve gazete, Erdoğan'ın kararını okuyucularına son dakika olarak duyurdu.

İngiliz haber ajansı Reuters, bu kararı, "Türk lider Erdoğan, 'ABD'nin elektronik ürünlerini boykot edeceğiz' diyor" diye son dakika geçerken, Fransız haber ajansı AFP'de "Erdoğan, ABD'nin elektronik mallarını boykot edecek" diye okuyucularına duyurdu.

Amerikan haber ajansı AP, Erdoğan'ın sözlerinin aktarıldığı haberinde "Erdoğan, Türkiye'nin ABD'nin elektronik ürünlerini boykot edeceğini söyledi" başlığını kullandı.

RUSLAR AÇIKLAMALARI YAKINDAN İZLEDİ

Rus haber ajansı TASS, Erdoğan'ın sözlerini "Türkiye, ABD'nin uyguladığı yaptırımlara tepki olarak elektronik ürünleri boykot edecek. Iphone'a karşı, Samsung ve Vestel var" sözlerini ön plana çıkardı. Sputnik haberi, "Türkiye, ABD'nin elektronik ürünlerini boykot edecek" başlığıyla verirken, Russian Today (RT) "Türkiye, ABD'nin elektronik ürünlerini boykot ediyor" dedi.

BLOOMBERG DAKİKA DAKİKA TAKİPTEYDİ

Erdoğan'ın konuşmasını dakika dakika Twitter üzerinden takipçilerine aktaran ABD ekonomi kanalı Bloomberg'te, Erdoğan'ın dünyayı sallayan kararını "Erdoğan, ABD elektronik cihazlarını boykot ediyor" diye verdi.

İRAN VE ALMAN MEDYASINDAN ÇARPICI MANŞETLER

İran'da yayın yapan Fars haber ajansı, "Erdoğan, ABD'nin açtığı savaşa cevap verdi. Elektronik ürünlere boykot uygulanacak" ifadelerini kullandı.

Alman dergisi Der Spiegel de şu ifadelerle haberi duyurdu: "Yaptırımlara cevap: Erdoğan, ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulayacak"

Kaynak: http://www.haber7.com

Yorumlar

MHP döviz hesaplarını bozdurdu

14 Ağustos 2018 Salı 11:57

MHP döviz hesaplarını bozdurdu

MHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Genel Merkezi’nin döviz hesaplarını bozdurduğunu açıkladı.

MHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Genel Merkezi’nin döviz hesaplarını bozdurduğunu açıkladı.

Karakaya, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, döviz kurlarındaki anormal yükselmelerle alakalı olarak, 10 Ağustos 2018 günü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, özetle; ekonomide dış kaynaklı bir komplonun devreye sokulmaya çalışıldığı ve dövizin zalim tahakkümlerle yükseltilerek Türkiye’nin düşmesinin hedeflendiğinden bahisle, Türk lirasındaki kontrol dışı oynaklık ve oynamaların devlet olma vasfımıza zarar verebileceğini ve Türk lirasına sahip çıkmamız gerektiğini ifade etmişlerdir. Bu açıklamanın hemen arkasından, Mali İşler Başkanlığımıza; partimizin döviz hesaplarının (varsa) Türk Lirası'na dönüştürülmesi talimatını vermişlerdir” dedi.

“Hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan beş kuruşun dahi girişi mümkün değildir”

Karakaya, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin kasasına, devlet tarafından verilen hazine yardımlarından başka, bağış ya da yardım adı altında hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan beş kuruşun dahi girişi mümkün değildir. Bu konuda Genel Başkanımızın kati talimatları vardır. Bu nedenle, gelir kaynağımız hazine yardımı ve bunlarla ilgili bir bütçe disiplini içerisinde elde edilen nemalarla sınırlıdır. Zaman zaman ihtiyaca ve şartlara bağlı olarak bu sınırlı kaynaklarımızın içerisinde az da olsa döviz hesaplarına da yer verilebilmektedir” ifadelerini kullandı.

“Süreci başlatmış bulunuyoruz”

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, geçtiğimiz Cuma akşamı döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi kararını aldıklarını vurgulayan Karakaya, “İlk mesai günü olan Pazartesi günü itibarıyla döviz hesaplarının Türk Lirası'na dönüştürülmesi sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu işlemin amacına hizmet edebilmesi için bankaların nakit planlamaları başta olmak üzere, vade durumları ve diğer teknik konular da dikkate alınarak süreç en kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Bu davranışın benzer kurum ve kuruluşlara da örnek olması dileğimle saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

Kaynak:www.dünya.com

Yorumlar